Logo Unii Europejskiej Logo Unii Europejskiej
laboratorium badawcze akredytowane przez PCA,
sygnatariusza EA MLA Nr AB 1493
Akredytacja MRA Akredytacja PCA
infolinia: pn-pt 8:00-20:00
soboty 10:00-14:00
801 580 800 605 612 886

FAQ- czyli najczęściej zadawane pytania
– Czy można określić płeć poronionego dziecka?
– Czy mam prawo do pochówku?
– Czy mam prawo do wsparcia finansowego? Jeśli tak, to w jakiej formie i jak je uzyskać?

Zgodnie z Art. 180 §1 Kodeksu Pracy, kobiecie w przypadku urodzenia martwego dziecka przysługuje prawo do 8 tygodniowego urlopu macierzyńskiego, warunkiem koniecznym jest ustalenie płci dziecka i uzyskanie z Urzędu Stanu Cywilnego aktu urodzenia dziecka, przedstawianego pracodawcy.

Informacja o przetwarzaniu danych osobowych (RODO), plikach cookies. Regulamin serwisu.Więcej » Rozumiem